اخبار و رویدادها

ابلاغ بخشنامه استخدام پذیرفته‌شدگان نهایی دانشگاه‌های‌ تربیت معلم

به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع این وزارتخانه بر اساس مجوز سازمان امور اداری و استخدامی، فهرست پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های موردنیاز وزارت آموزش‌وپرورش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ را ارسال و در اختیار ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها قرارداد.

بر این اساس ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها موظف هستند بر اساس قانون متعهدین خدمت سال ۱۳۶۹ مجلس شورای اسلامی ضمن اخذ تعهد محضری، نسبت به تشکیل پرونده استخدامی و کنترل اطلاعات افراد در سامانه اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش ایرنا، علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره امکان افزایش ظرفیت استخدامی معلمان اظهار داشت: برای جذب معلمان از روش جذب ماده ۲۸ یا دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری باید از مجوزهای سازمان استخدامی و اداری پیروی کنیم؛  یعنی بر اساس قانون نمی‌توان بیشتر از تعداد مشخص مجوزها نیرو جذب کرد.

وی یادآور شد: قبول داریم که در برخی از مناطق کمبود در جذب نیرو وجود دارد، اما باید تفاوت معناداری که در میانگین کشوری برخی استان‌ها وجود دارد، تامین شود و بعد به استان‌های برخوردار رسید.

معاون آموزش و پرورش افزود: امسال برای همین ماده ۲۸ که جذب نیرو از فارغ التحصیلان دانشگاه‌هاست، مجوز استخدام بیش از ۲۷ هزار و ۳۰۰ نفر را نداریم و این ظرفیت هم باید میان ۷۶۰ منطقه آموزشی آموزش و پرورش توزیع شود. در برخی از مناطق ظرافت و حساسیت بیشتر و برخی کم‌تر است، نابسنده بودن منابع انسانی و مالی آموزش و پرورش را با چالش‌هایی روبه رو کرده است.

منبع
ایرنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا