اخبار و رویدادها

جزئیات صدور کارت شناسایی برای معلمان مدارس غیردولتی

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش جزئیات صدورکارت شناسایی برای معلمان مدارس غیردولتی را اعلام کرد و گفت: مکاتبه ای با معاونت توسعه مدیریت وزارتخانه در جریان است و در حال پیگیری هستیم تا احتمال بهره مندی از خدمات دیگر که پرسنل رسمی استفاده می کنند، برای معلمان غیردولتی هم قابل استفاده باشد.

سعید صالح در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه طبق آخرین آمارها، حدود ۲۵۰ هزار معلم در مدارس غیردولتی شاغل هستند که ۱۶۰ هزار نفرشان نیروی آزاد و مابقی پرسنل رسمی و دولتی هستند که از جمله آنها می توان به مدیران مدارس، بازنشستگان فرهنگی و بازنشستگان سایر دستگاه ها اشاره کرد گفت: امسال یک میلیون و ۶۴۰ هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: بیشترین تعداد مدارس غیردولتی در تهران مستقر هستند. ۱۸۰۰ مدرسه غیردولتی در شهر تهران  داریم و می توان گفت که  ۱۰ درصد مدارس غیردولتی در تهران هستند.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در ادامه به صدور کارت شناسایی برای معلمان مدارس غیردولتی اشاره کرد و گفت: پیرو  درخواست شورای هماهنگی موسسان و کارکنان این مدارس سال گذشته برای ۱۳۰هزار نفر کارت شناسایی توسط شورا صادر شده است. امسال هم بخشنامه به استان ها برای ثبت درخواست کارت شناسایی در سامانه مشارکت ها توسط موسسان ارسال شده است.

صالح اضافه کرد: کارکنان مدارس غیردولتی تمایل داشتند کارت شناسایی داشته باشند لذا با همکاری شورای موسسان مدارس غیردولتی این امکان فراهم شده است. مزیت کارت شناسایی در قدم اول این است که یک کارت هویتی در اختیار پرسنل قرار می گیرد. دوم آنکه مکاتبه ای با معاونت توسعه مدیریت وزارتخانه در جریان است و در حال پیگیری هستیم تا احتمال بهره مندی از خدمات دیگر که پرسنل رسمی استفاده می کنند، برای معلمان غیردولتی هم قابل استفاده باشد.

وی با اشاره به اینکه کارت های شناسایی از سوی موسسان درخواست و به آنها تحویل می شود اظهار کرد: گزینه های تشویقی در شاخص های کیفیت بخشی شهریه مدارسی که برای کارکنان کارت صادر کنند در نظر گرفته می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا